Vergi, Yatırım ve Para Kazanma
Bayilik Veren Markalar ve Şartları | 2024

Bayilik Veren Markalar ve Şartları | 2024

Bayilik veren markalar, yatırımcıların her dönem gözdesi oldu. Ancak bayilik veren markalar incelerken, şartları da önemsemek gerekiyor. Günümüz iş dünyasında en çok tercih edilen iş modellerinin başında franchise geliyor. Bayilik sistemi hem markalar için büyümeyi hem de girişimciler için iş kurma fırsatlarını beraberinde getirir. 2024 yılında bu iş modeli daha da popüler hale geliyor. Popülerleşmenin de etkisiyle hemen hemen her sektörde farklı bayilik fırsatları bulmak mümkün hale geldi.

YouTube video

Bayilik veren markalar: Domino’s Pizza

Dünyanın en büyük franchise zincirlerinden biri olan Domino’s Pizza bayisi olmak için gereken şartlar çok basit. Firmanın şu an dünya genelinde 14 binden fazla şubesi bulunuyor. Buraya bayi olmak için belli bir yatırım bütçesi ayırmanız gerekiyor. Bayi konumuna göre yatırımın geri dönüşü 24 ila 36 ay arasında veriliyor. En önemli şartlardan biri işletmenin 80 ile 150 metrekare arasında olması. Ayrıca bayilerin tavan yüksekliği minimum 2,70 metre, ön cephe genişliği minimum 5 metre olmalıdır. Pizza sevkiyat araçları için park sorunu olmamalı, motor otoparkı olmalı ve işlek bir caddede konumlanmanız gerekmektedir. Son olarak işletmede baca olmalı ya da baca yapılma izni alınması gerekiyor.

Platin Kozmetik

Parfüm, kolonya ve oda kokusu üretiminde uzmanlaşmış, 30 seneyi aşkın tecrübesiyle Platin Kozmetik, Türkiye’nin her yerine bayilik açıyor. Buradan bayilik almak için ilk olarak e-posta göndermeli ve bayilik formunu doldurmalısınız. Daha sonrasında telefonla bilgi alıp ön görüşmeler yapmanız gerekiyor. Burada şartları her iki taraf için de netleştirip lokasyon seçimine geçeceksiniz. Bayilik sözleşmesini imzaladıktan sonra kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Her bayiliğe özel tasarım ahşap yapım stant verilir ve ilk malların nakliye bedeli Platin Kozmetik tarafından karşılanır.

L’actone

Türkiye’nin en sevilen parfüm markalarından biri olan L’actone, bayiliklerine en çok destek veren markalardan biri. Buraya bayi olmak için öncelikle belli bir miktar yatırım bedeli ödemeniz gerekiyor. Bu ödeme bazı faktörlere göre değişiklik gösterebiliyor. Bayilikte en önemli şart uygun lokasyonda konumlanmak. Firma ön görüşmelere oldukça önem veriyor. Marka imajını doğru tanıtabilecek, iş akdine bağlı kişilerle çalışmayı tercih ediyorlar. Burada bayilik açacak kişilerin 3 farklı seçeneği var. Bunlar cadde mağazası, normal mağaza, kiosk. Yeni açılacak bayilere gereken tüm destekleri sağlıyorlar. Buraya bağlı bayilikler aylık ve haftalık periyotlarla denetlemeye tabii tutuluyor. Gerektiği taktirde tüm bayiliklere personel, yer seçimi, reklam, bölge koruması, pazarlama ve eğitim desteği sağlanıyor.

Masal Ev

Masal Ev’de bayilik açmanız için belirtilen yatırım bütçesine sahip olmanız gerekiyor. Sektörel deneyime sahipseniz firmanın belirlediği özelliklere sahip bir yerde bayilik açabilirsiniz. Burada size gerektiğinde personel ve eğitim desteği de verirler. Ayrıca reklam destekleri ve bölge koruması avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tatlıses Çiğköfte

Çiğköfte sektörünün öncü markalarından biri olan Tatlıses Çiğköfte oldukça geniş bir pazar payına sahiptir. Bayilik veren markalar içinde yer alması da önemli bir avantajı. Buraya bayilik başvurusunda bulunmak için resmî web sitesindeki başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bayilik şartları sizin durumunuza göre esneklik göstermektedir. Bazı zamanlar kampanyalar kapsamında bayilik bedeli ödemenize gerek kalmayabilir. Üstelik bayilik açtığınızda açılışa özel 100 kg ücretsiz çiğköfte verirler. Bayilik koşulları arasında su tesisatına sahip olmak, en yakın diğer bir Tatlıses Çiğköfte bayisi ile en az 2 km mesafe ve işletmenin 20 metrekareden fazla alana sahip olması bulunmaktadır.

Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursu

Firma; özellikle yeni iş fırsatları arayan girişimciler için en ideal franchise modellerinden birine sahiptir. Burada hem netleştirilmiş bir model ile işler yürütülür hem de diğer bayilik veren firmalara kıyasla daha çok destek sunulur. İlk olarak bayinin web sitesi ve kurumsal maili firma tarafından sağlanır. Billboard, kartvizit, araç giydirme, broşür, afiş, cam giydirme gibi grafik tasarım işlemlerinde destek verirler. Ayrıca milli eğitim danışmanlığı hizmeti de sağlanmaktadır. Üstelik personel desteği, eğitim, yayın desteği gibi ek imkanlardan da yararlanabilirsiniz.

Bayilik veren markalar içinde, kahve zinciri Coffy dahil birçok alternatif öne çıkıyor. Doğru yatırım bütçesi, lokasyon seçimi ile siz de iyi bir dönüş alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.