Vergi, Yatırım ve Para Kazanma
En İyi Kripto Para Analiz Siteleri | Liste

En İyi Kripto Para Analiz Siteleri | Liste

Kripto para analiz platformları, başarılı yatırımcıların dikkate aldığı adreslerden. Her gün milyarlarca dolarlık hacme sahip kripto piyasasında doğru veriye ulaşmak çok önemli. Teknik ve temel analizi doğru bir şekilde okuduğunuzda hem spot hem vadeli işlem piyasasında kazanma şansınız olur. Bu noktada da, devreye kripto para analiz siteleri giriyor.

YouTube video

Getiri oranı yüksek sağlam yatırımlar yapmak adına, kripto para analiz sitelerini takip etmelisiniz. Kripto para dünyasının şeffaf blokzinciri altyapısı, takibi ve analizi kolay hale getiriyor. Peki hangi araçları takip etmelisiniz?

Cryptoquant kripto para analiz

Kripto para piyasasında en popüler araçların başında Cryptoquant geliyor. Üst düzey analiz yapma şansı veren platformda, borsaların para akışını takip edebilirsiniz. Örneğin borsalara para akışı artıyorsa bu kripto paraların yükselebileceğine ilişkin sinyaldir. Tersi durumdaysa piyasadan para çıkışı söz konusu olabilir. Cryptoquant’ta doğru metrikleri belirledikten sonra önemli bilgilere erişebilirsiniz.

Coinmarketcap

CMC ya da Coinmarketcap, en iyi kripto para analiz siteleri içinde yer alıyor. Sitede, Çin’lerin piyasa değerleri ve anlık fiyatlarının yanı sıra, genel kripto sektörü içindeki sıralaması hakkında bilgi alabilirsiniz. Öte yandan coin’lerin borsa bazlı hacimlerine, whitepaper gibi önemli dökümanlarına ulaşma şansınız olur. Coinmarketcap hem web sitesi hem de mobil uygulamadan hizmet veriyor. Şirket, birkaç sene önce Binance borsası tarafından satın alındı.

Coinmarketcal

Coinmarketcal, kripto dünyasının önemli analiz platformlarından biri. Kripto para analiz siteleri içinde, Coinmarketcal önemli etkinliklerden haberdar olmayı sağlıyor. Blokzinciri projeleriyle ilgili etkinlikler, fiyatı etkileyebilecek kritik olaylar ne zaman, firma size bilgi veriyor. Binlerce projenin yer aldığı kripto para dünyasında, önemli gelişmeleri takip etmek zor olabilir. Ancak burada, gerçek zamanlı olarak önemli olaylardan haberdar olursunuz.

Uniwhales

Balinalar, yani milyar dolarlarla oynayan yatırımcılar kripto para piyasalarında kritik role sahip. Hacmi, fiyatı doğrudan etkileyebilen balinaların hamleleri dikkatle takip edilmeli. Uniwhales, yatırımcıların kripto para ekosisteminde çok yüksek işlem yapan oyuncuları takip etmesini sağlıyor.

TradingView

TradingView, kripto para analizinde tercih edilen siteler içinde yer alıyor. TradingView esasen, kripto dünyası dışında borsa, döviz, emtia konusunda da ön planda bir sitedir. Teknik analiz yapmak isteyen yatırımcılar, TradingView’da kısa ve orta vadeli analiz yapabilirsiniz. Sitede, popüler analistlerin yorumlarını, grafiklerini takip etmek de mümkündür.

Coingecko

Kripto dünyasının en popüler sitelerinden bir diğeri de Coingecko. Genel olarak birçok bilgiye erişme şansı veren Coingecko fiyat verilerinin yanında hacim gibi verilere erişmeyi de sağlıyor. Öte yandan teknik analiz araçlarına ek olarak piyasayla ilgili haberler, analizler de yer alıyor.

Yukarıda yer alan popüler kripto para analiz siteleri, alım satım kararlarında doğru yerde olmanızı sağlayabilir. Bundan dolayı, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde doğru bir rota çizmek istiyorsanız analitik verilerden ve temel analiz dinamiklerinden mutlaka yararlanın.

Yoruma kapalı.