Vergi, Yatırım ve Para Kazanma
kwai-para-kazanma-nasil-yapilir-ne-kadar-kazanir

Kwai Para Kazanma Nasıl Yapılır Ne Kadar Kazanır

Kwai Para Kazanma Nasıl Yapılır Ne Kadar Kazanır

Kwai para kazanma Türkiye’de yeni giriş yapan bir sosyal medya platformudur ve kullanıcılara anlık ve eğlenceli videolar çekme ve bunları kısa klipler halinde paylaşma fırsatı sunar. Bu platform içerik üreticilerine, oluşturdukları içeriklerden para kazanma imkanı sağlar. Kwai uygulaması içerik üreticilerine düzenli bir gelir elde etme olanağı sunan belirlenmiş ücretlendirme politikalarıyla bilinir.

Kwai, içerik üreticilerinin her ay aldıkları görüntülenmeye göre belirli bir ücret öder ve ayrıca aylık teşvikler sunar. Bu teşvikler içerik kalitesini artırmaya teşvik etmek amacıyla kullanıcılara sunulan ek ödüllerdir. Kwai platformunda içerik üreticilerinin videolarının görüntülenme sayısına bağlı olarak hesaplanan gelirleri, dolar cinsinden ödenir ve kullanıcıların hesaplarına aylık olarak aktarılır. Bu sayede içerik üreticileri Kwai üzerinden düzenli ve istikrarlı bir gelir elde etme fırsatına sahip olur.

Bu bakımdan internetten para kazanma yolları arıyorsanız bunun içinde Kwai de sayılabilir. Ne var ki öncesinde daha ayrıntılı bir şekilde incelemek gerektiği de unutulmamalıdır. Ayrıca içerik üreticileri kaliteli ve güzel, beğenilen içerikler hazırlamanın, düzenli paylaşımlar yapmanın önemli olduğunu da hatırlamalıdır.

kwai-para-kazanma-nasil-yapilir-ne-kadar-kazanir

Kwai Para Kazanma Nasıl Yapılır Ne Kadar Kazanır

Video Oynatma Sayısı

Kwai para kazanma platformunda yayınlanan videoların ücretlendirilmesi, genellikle video oynatma sayısına bağlı olarak hesaplanır. İçerik üreticileri, Kwai tarafından belirlenen ve genellikle minimum görüntülenme sayısını karşılayan videolar üzerinden aylık ücret kazanma fırsatına sahiptir.

Kwai’nin içerik üreticilerine sunduğu video görüntülenme teşviki, içerik üreticisinin her ay Kwai platformuna yüklediği videoların sayısına ve bu videoların toplam görüntülenme sayısına göre değişkenlik gösterir. Bu teşvik yüklenen videoların sayısı ve görüntülenme sayısının artmasıyla birlikte artar.

Yani içerik üreticileri ne kadar fazla video yükler ve bu videolar ne kadar çok izlenirse, Kwai tarafından sağlanan teşvikler de o kadar artar ve değişir. Kwai nasıl para kazanılır diyenler tarafından unutulmaması gereken önemli bir konudur.

kwai-para-kazanma-nasil-yapilir-ne-kadar-kazanir

Kwai Para Kazanma Nasıl Yapılır Ne Kadar Kazanır

Kaliteli Videolar Çekme

Kwai uygulamasından gelir elde etmek için, paylaşılmış videoların tecrübeli moderatörlerce değerlendirilmesi, ardından da onay verilmesi lazımdır. İçerik üreticilerinin, belirlenen standartlara uygun en az 20 kaliteli videoyu ayda yayınlamaları ve gönderilerini sürekli bir döngü içinde sürdürmeleri beklenmektedir.

Bu açıdan içerik üreticilerinin bir ay içinde en az 15 gün aktif olarak video paylaşımı yapmaları gerekmektedir. Kwai içerik üreticilerinin paylaştığı videoların kalitesini değerlendirerek, belirlenen asgari standartları aşan içeriklere bonus ödemeleri yaparak kazançlarını artırmaktadır.

Ancak içerik üreticileri kaliteli olmayan videolar yüklerse, ay sonunda verilen ücretlerden yararlanamaz. Videoların yatay ve açıklamalı olarak yüklenmesi gerekmekte olup, dikey ve açıklamasız videolar geçersiz sayılmaktadır.

Videoların kalitesi, izlenme oranını etkilediğinden, içerik üreticilerinin gönderilerini haftalara bölerek paylaşmaları, içeriklerini daha yaygın hale getirmelerini sağlayabilir. Ayrıca, basit düzenlemeler ve işlemler, videoların kalitesini düşürebileceğinden, bu tür videolar Kwai tarafından geçersiz sayılabilir. Dolayısıyla Kwai para kazanma süreç boyunca dikkat etmeyi de gerektirir.

Kwai Aylık Teşvikler

Kwai para kazanma uygulanan aylık teşvik sistemi, içerik üreticilerinin videolarını yayınladıkları çeşitli platformlardaki takipçi sayılarına göre belirlenmektedir. Bu teşvik sisteminin ana kriteri, içerik üreticilerinin aylık olarak minimum 20 gönderi yapmaları ve ortalama görüntüleme sayısının en az 100 olmasıdır.

Kwai’nin uyguladığı anlatılabilecek bir aylık teşvik sistemi ile işlemektedir Örnek olarak bir içerik üreticisi YouTube’da 5.000, TikTok’ta ise 10.000 takipçiye sahipse, Kwai ödeme yaparken TikTok’taki takipçi sayısını esas alır ve bu ödeme her platformdaki takipçi sayısına göre gruplandırılmış ödemeler şeklinde gerçekleşir. Takipçi sayısı arttıkça, elde edilecek teşvik miktarı da artacaktır.

 

 

YouTube video

Yoruma kapalı.