Vergi, Yatırım ve Para Kazanma
sahis-sirketi-nedir-nasil-acilir

Şahıs Şirketi Nedir? Nasıl Açılır?

Şahıs şirketi nedir? Nasıl açılır? Sorusu, internet üzerinden yapılan işlerin sayısı artış göstermeye devam ettikçe sorulan sorular arasında yerine almaktadır. Sosyal medya ve yapay zekâ programlarının giderek gelişmesi sayesinde, kendi işini kurma isteğinde bulunan insanların sayısı da artmaya devam etmektedir. Kendi işini kurmak isteyen herhangi bir kişinin; öncelikli olarak şahıs şirketi kurması gerekmektedir.

Yalnızca internet üzerinden paylaşım yaparak çalışan bir kişi iseniz, şahıs şirketi kurmanıza gerek olmasa da işin para kazanma boyutu söz konusu olduğu zaman; Fatura kesmeniz gerekeceği için şahıs şirketi kurma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, herhangi bir yere iş yaparak para kazanıyorsanız da şahıs şirketi kurmanıza gerek kalmayacaktır. Ancak ortada herhangi bir ürün satışı ya da markalardan kazanç elde etme durumu söz konusuysa, kendi adınıza fatura kesmeniz zorunlu olduğu için; şahıs şirketi kurarak sürecinize devam etmeniz de çok önemli olacaktır.

sahis-sirketi-nedir-nasil-acilir
Şahıs Şirketi Nedir? Nasıl Açılır?

Şahıs Şirketi Nasıl Açılır?

Şahıs şirketi kurulumu, oldukça kolay ve zahmetsizdir. Herhangi bir kişi şahıs şirketi kurmak istiyorsan; önce bir muhasebeci ile anlaşma yapmak zorundadır. Muhasebeci olmadan şahıs şirketinin kurulması da kesinlikle mümkün olmayacaktır. Bu işlemler gerçekleştirilirken; ücret ödemeniz gereken tek konu ise, muhasebeye vereceğiniz miktardır.

İşlemler hızlı bir şekilde tamamlanıyor olsa da şahıs şirketi kurma işlemlerinin resmi tarafları da mevcuttur. Kendinize ait bir şirket kurmanızın ardından; kendinize bir ofise açmanız ya da evinize ofis olarak göstermeniz gerekecektir.

İş yapacağınız alanı, kendiniz tercih edeceğiniz için; şahıs şirketi kurulumunda adres olarak göstereceğiniz yerde bağlantılı olmalıdır. Adres beyanınızın ardından; bağlı olduğunuz Vergi dairesinden bir kişi, ofis eşyalarınızı ve adresinizi görmeye ziyarete gelecektir. Bu ziyaretin ardından ise; şirketinizin açılması ve kurulması için size onay verecektir. Vergi Dairesi görevlisi tarafından onay alamamanız halinde ise; şahıs şirketi kurulumu yapmanız kesinlikle mümkün olmayacaktır.

sahis-sirketi-nedir-nasil-acilir
Şahıs Şirketi Nedir? Nasıl Açılır?

Şahıs Şirketi Kurmak Zor Mudur?

Şahıs şirketi kurmak zor mudur? Diye merak ediyorsanız bir gün bu işlemleri yaparken herhangi bir zorlukla ya da karmaşayla karşı karşıya gelmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Şahıs şirketi kurulum aşamaları tamamen online ve internet üzerinden gerçekleştiği için; kurulum aşamalarında herhangi bir problemle karşı karşıya gelinmesi ve kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Bu işlemler çok hızlı bir şekilde tamamlanacağı gibi, herhangi bir vergi dairesine gidilmesine de gerek kalmayacaktır. Tam aksine, vergi dairesinin kontrole geliyor olması noktalı bir kendi işini yapmak isteyen insanların işini kolaylaştıracak alternatifler arasında yerini almaktadır.

Bu aşamalar çok hızlı bir şekilde tamamlanıp bittiği için, şirket kurulumunun hemen ardından; fatura kesilmesi ve satış işlemlerinin onaylanması da mümkün olacaktır. Özellikle de satış yapmak için hızlı bir şekilde işlemlerine çözüme kavuşturması gereken kişiler; kısa süre içerisinde, hedeflerine ulaşma şansı elde edebilmektedirler.

sahis-sirketi-nedir-nasil-acilir
Şahıs Şirketi Nedir? Nasıl Açılır?

Şahıs Şirketi Kurulumu Güvenli Midir?

Şahıs şirketi kurulumu güvenli midir? Sorusu bu işlere yeni başlayacak olan insanların en büyük kaygıları arasında yerini almaya devam etmektedir şahıs şirketi kurulumu aşamasında, güvenli olmayacak Herhangi bir durum söz konusu değildir. Şahıs şirketi kurulumu, muhasebeciler tarafından Vergi Dairesi aracılığı ile yapılacak bir işlem olduğu için; her aşaması resmi olarak kayıt altına alınmaya devam etmektedir. Bu nedenle, Şirket ile ilgili herhangi bir problem oluşması ya da akıllarda kalan bir soru işaretinin bulunması halinde; gerekli kontrollerin sağlanması ve güvenlik önlemlerinin alınması da mümkün olacaktır. Bu nedenle, şahıs şirketi kurmak isteyen kişilerin, herhangi bir kaygı yaşamasına da kesinlikle gerek yoktur.

 

Diğer yazılarımız için tıklayınız : Limited Şirket Nedir?

 

Yoruma kapalı.