Vergi, Yatırım ve Para Kazanma

Telefondan Para Kazanma Siteleri | 2024

İnternetin yaygınlaşmasıyla, telefondan para kazanma siteleri ön plana çıkmaya başladı. Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan akıllı telefonlar üzerinden para kazanmak artık çok daha kolay. YouTube ve Instagram’da içerik oluşturmaktan Twitch’te canlı yayın açmaya kadar bilinen birçok para kazanma yolu var. Bunların dışında aktif olarak freelance iş yapmak ya da pasif gelir elde etmek için de telefonunuzu kullanabilirsiniz.

YouTube video

Udemy

Herkesin bildiği online kurs sitesi Udemy üzerinden sadece telefonunuzu kullanarak para kazanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir konuda eğitim verecek düzeyde bilgi sahibi olmanız yeterli. Başkalarına bildiklerinizi öğreten materyaller ve eğitim videoları çekerek Udemy’de yayınlayabilirsiniz. Burada eğitim vermek için tecrübeye de gerek yok. Size verilen talimatları takip ederek kolayca eğitim içerikleri oluşturabilirsiniz.

Dropshipping üzerinden ETSY ve Amazon

E-ticaret işlemlerinin git gide kolaylaştırmasıyla dropshipping yöntemleri de daha erişilebilir hale geldi. Bu yöntemde temel mantık elinizde fiziki olarak olmayan bir ürün üzerinden komisyon almaktır. Özellikle Etsy ve Amazon gibi global siteler üzerinden satış yaparak dolar şeklinde kazanç elde edebilirsiniz. Fakat unutulmaması gereken nokta, dropshipping son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Bu yüzden rakip de çok fazla. Sizden daha ucuza ürün koyan birinin satış yapma olasılığı daha yüksekken, ondan daha düşük fiyata ürün koymak karınızı azaltabilir.

Telefondan para kazanma uygulaması: Money App

money app nedir - internetten para kazanma

Hem iOS hem de Android üzerinden kullanabileceğiniz Money App size çeşitli görevler vererek para kazanmanızı sağlıyor. Web site ya da uygulamaların hizmetlerini değerlendirme, ürün mağaza kontrolleri, reklam izleme gibi çeşitli görevler veriyorlar. Burada kazandığınız paralar 3 gün içerisinde Paypal hesabınıza gönderiliyor. Dilerseniz Amazon hediye kartı da talep edebiliyorsunuz.

Fiverr

Fiverr global çapta birçok freelancer çalışanın gözdesi. Burada hem hizmet alabilir hem de iyi olduğunuz işleri satabilirsiniz. Grafik tasarımdan seslendirmeye, metin yazarlığından hesap yönetimine kadar sayısız iş seçeneği mevcut. Üstelik talep ettiğiniz ücreti kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Profilinizi oluşturduktan sonra ilanlara başvurabilir ya da müşterilerin sizi bulmasını bekleyebilirsiniz. Kazandığınız paralar Payoneer veya Paypal gibi kanallardan size yatırılır. Dolar üzerinden verilen ücret tarifesinde kazancınızdan işin miktarına göre %5-20 arasında bir kesinti yapılıyor.

Bionluk

Fiverr ve Freelancer gibi global alternatiflerden yararlanabileceğiniz gibi Bionluk gibi yerli alternatiflerden de yararlanabilirsiniz. Bionluk üzerinden kazanmanın diğer freelancer sitelerine göre en büyük avantajı ödeme yöntemleridir. Türk yapımı bir site olduğu için buradan ödeme almak çok daha kolaydır. Ayrıca bilinen piyasa üzerinden işlem yapmak özellikle yeni telefondan para kazanma işlemlerine atılanlar için daha kolay olabilir.

Userfeel

Userfeel global çapta en çok tercih edilen telefondan para kazanma siteleri arasında yer alıyor. Burada sizi çeşitli web sitelerine yönlendiriyorlar Girdiğiniz web sitelerinin ne kadar kullanışlı olduğunu yorumlayarak para kazanabilirsiniz. Yorumlama işlemi genellikle 15 dk civarında sürüyor. Kazandığınız paraları Payoneer veya Paypal üzerinden alabiliyorsunuz.

Sweatcoin

Sweatcoin adım attıkça size para kazandıran bir mobil uygulama. Burada telefonunuzun GPS’ini açık tutmanız gerekiyor. Uygulama sizin attığınız adımları ölçerek adım sayısına göre belli bir miktar Sweatcoin hediye ediyor. Burada kazandığınız coinleri spor kursu veya malzemesine ya da nakde çevirebilirsiniz.

Rewarded Play

Google Play üzerinde yayınlanmış çeşitli oyunları oynayarak para kazanmak ister misiniz? Rewarded Play içinde size oynamanız için çeşitli oyunlar sunarlar. Oyunu oynamadan önce ödüllerinizi seçer, oyunları oynarsınız. Hediye kartı ya da nakit kazancınızı 2 gün içerisinde kullanma şansına sahipsiniz. Rewarded Play bu anlamda popüler telefondan para kazanma seçeneklerinden biridir.

Swagbucks

Telefondan para kazanma planı olan kişiler için en uygun sitelerden biri Swagbucks. Burada size piyasa araştırması yapmak için çeşitli anketler sunulur. Türkçe dahil özellikle İngilizce anketlere erişebilirsiniz. Boş anlarınızda bu anketleri doldurarak Swagbucks puanı toplarsınız. Bu puanlar belli bir miktara ulaştığında paranızı nakit ya da hediye kartı olarak alabilirsiniz. Üstelik anketler hem iOS hem de Android üzerinden doldurulabiliyor.

Yoruma kapalı.