Vergi, Yatırım ve Para Kazanma
anket-doldurarak-para-kazanma-ne-kadar-kazandirir

Anket Doldurarak Para Kazanma – Ne Kadar Kazandırır?

Anket doldurarak para kazanma yönteme göre farklılaşır. Çünkü günümüzde anket doldurabileceğiniz farklı siteler vardır. Her birinde fiyatların ne kadar olduğu farklılık gösterdiğinden konuyu ayrıntılı olarak incelemek gerekir.

anket-doldurarak-para-kazanma-ne-kadar-kazandirir
Anket Doldurarak Para Kazanma – Ne Kadar Kazandırır?

Anket Doldurarak Para Kazanma – ySense

ySense 2007 yılından bu yana hizmet veren ve bugüne kadar üyelerine yaklaşık 60 milyon dolarlık kazanç sağlayan bir platformdur. Bu özelliğiyle ySense, anket doldurarak para kazanma sitesi olarak söne çıkmaktadır.

Daha önce Clicxsense olarak bilinen platform, şu anda Prodege şirketi bünyesinde ySense adı altında hizmet vermektedir. ySense anket doldurmanın yanı sıra çeşitli yan görevler de sunmaktadır. Bu görevler genellikle belirli bir kelimeyi,

 • Google’da aratma
 • Reklamlara tıklama
 • Video izleme
 • Uygulama deneme
 • Oyun oynama gibi basit işlemlerden oluşmaktadır.

Anket doldurarak para kazanma siteleri içinde her bir tamamlanan anket başına 0,05 ile 2 dolar arasında kazanç elde edilebilmektedir. Görevlerde ise 0,50 dolardan 15 dolara kadar kazanç sağlanabilmektedir.

Anket Doldurarak Para Kazanma- My İyo

Almanya merkezli olan ve Türkiye dahil tam 15 ülkede faaliyet gösteren Myiyo, kullanıcılarına anket doldurarak para kazandıran sitelerden biridir. Bu anket sitesi 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermekte olup puan sistemi üzerine kuruludur. Her doldurulan anket başına kullanıcılar puan kazanmaktadır.

Anket doldurarak para kazanma platformu olarak burada üyelik işlemi sonrasında kişisel bilgilerle ilgili kısa bir anket doldurarak kolayca üye olabilir ve hemen 500 puan kazanabilirsiniz. Ayrıca e-posta adresinizi onayladığınızda da 100 puan kazanma imkanına sahipsiniz. Kazandığınız puanlara karşılık gelen nakit kazancınızı panelinizden takip edebilirsiniz.

Şu anda 100 puanın karşılığı 3,17 TL olarak görülmektedir. Hesabınızda biriktirdiğiniz 20 Euro’ya eşdeğer puan (20.000 puan) elde ettiğinizde, puanlarınızı nakde çevirerek banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Türkiye’de PayPal aktif olmadığı için ödemeler, banka hesabınıza EFT yoluyla gönderilmektedir.

Anket Doldurarak Para Kazanma -Toluna

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanma imkanı sunan bir diğer ücretli anket sitesi olan Toluna, genellikle puan sistemi üzerine kurulu bir yapıya sahiptir. Siteye üye olan kullanıcılara belirli aralıklarla anketler gönderilir ve anketi tamamladıktan sonra kazanılan puanlar belirli bir ödül karşılığında kullanılabilir.

Ancak anket başına kazanılan puan miktarı önceden belirtilmez; bunun yerine anket tamamlandıktan sonra elde edilen puan miktarı görülebilir. Kazanılan puanların kullanımı için belirli bir süre sınırlaması bulunmaktadır. Eğer kullanıcı 6 aydan fazla süredir aktif değilse ve puanlarını kullanmamışsa, puanlar sıfırlanır ve kullanılamaz hale gelir.

Anket doldurarak para kazanma Toluna’da kazanılan puanlar karşılığında çeşitli hediye çekleri alınabilir. Şu anda,

 • Amazon
 • Boyner
 • Carrefour
 • Google Pay
 • Ikea
 • Kobo
 • Valorant
 • Apple
 • Steam
 • Netflix gibi birçok farklı markanın hediye çekleri bulunmaktadır.

Örneğin 10.600 puan karşılığında 25 TL değerinde Amazon hediye çeki veya 31.800 puan karşılığında 75 TL değerinde Netflix hediye çeki alınabilir.

anket-doldurarak-para-kazanma-ne-kadar-kazandirir
Anket Doldurarak Para Kazanma – Ne Kadar Kazandırır?

Anket Doldurarak Para Kazanma – Market Agent

MarketAgent sitesi olarak üye portföyünde önemli bir sayıda, yaklaşık 3 milyon üyeye sahip olan anket doldurarak para kazandıran sitelerden biridir. Bu platformda anketlerin doldurulması karşılığında puanlar kazanılarak nakit para alınabilmektedir. Her anket için belirlenen farklı puan değerleri bulunmaktadır ve kullanıcılara anketlerin puan miktarları önceden bildirilmektedir.

Örneğin 100 puan karşılığında 1 dolar kazanç elde edilmektedir. Ayrıca referans sistemi aracılığıyla kayıt ettirilen her yeni üye başına 0,5 dolarlık bir kazanç sağlanmaktadır. Ancak bu kazançlar referansınızla kayıt olan üye ilk anketini doldurduğunda tanımlanmaktadır. Ödeme alabilmeniz için hesabınızda en az 1000 puan bulunması gerekmektedir.

1000 puanı biriktirdiğinizde panelinizden ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanma siteleri arasında ödemeler Wise aracılığıyla doğrudan banka hesabınıza Türk Lirası olarak gönderilmektedir.

YouTube video

Yoruma kapalı.